Géczi Gábor professzor
A Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézet és a Technológia- és Tudástranszfer Központ igazgatója
A Sportmenedzsment Tanszék vezetője
Az EASM 2025 konferencia tudományos igazgatója
2009-ben kezdtem egyetemi oktatóként, 2014 óta pedig a Sportmenedzsment Tanszék vezetője vagyok. 2021-ben a Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézet igazgatója lettem, 2022-től pedig a Technológia- és Tudástranszfer Központ igazgatójaként is dolgozom.
Szakterületem a sporttudomány és az egészségtudomány, elsősorban a sportmenedzsment, a sportelmélet és -gyakorlat, különösen a jégkorong, valamint a rendezvény- és létesítménymenedzsment. Emellett nagy súlyt fektetek a hosszú távú fejlesztésre, különösen a tehetséggondozás és a sportágfejlesztés területén.
Több éves tapasztalatot szereztem a sportmenedzsment különböző területein mind állami, mind civil oldalon. Aktívan részt vettem költségvetési intézmények, sportklubok és sportegyesületek irányításában, valamint sportfejlesztési stratégiák kidolgozásában. Egyéni sportolókkal és csapatokkal is dolgoztam, ahol a teljesítményoptimalizálás és a tehetséggondozás állt a középpontban.
Rendezvényszervezőként sportesemények szervezésében és lebonyolításában is részt vettem, ahol fontos szerepet játszottak a logisztikai, pénzügyi és marketingfeladatok. Foglalkoztam továbbá sportlétesítmények irányításával is, amely magában foglalja a fejlesztést és a hatékony üzemeltetést.
Egy több mint 500 fős globális rendezvény megszervezése komoly koordinációt, pontos tervezést és a résztvevők sokféle elvárásának összehangolását igényli. Az is fontos, hogy hűek maradjunk az EASM örökségéhez, és szakmailag kiemelkedő, ugyanakkor innovatív és inspiráló programot kínáljunk.
Úgy vélem, hogy az EASM 2025 különlegessége a magas szakmai tartalom mellett a diákkonferencia egyedülálló lebonyolítása és számos új ötlet beépítése a programba, ami egyedülálló élményt nyújt a résztvevők számára. A helyszín adottságai mellett a legmagasabb színvonalú szakmai tartalom mellett dinamikus, változatos programmal igyekszünk emlékezetessé tenni a rendezvényt. Szeretnénk megszólítani az új régiók kutatóit és szakembereit is, fontos célunknak tartjuk az EASM családba való beilleszkedésüket.
Emellett a fenntarthatóság gyakorlati megvalósítása a konferencia minden szegmensében, a szervezéstől a lebonyolításig, szintén újdonság lesz, ami hozzájárul ahhoz, hogy a rendezvény ne csak szakmailag, hanem társadalmilag is meghatározó legyen.